دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

مطرب عشق؛ جیگی جیگی ننه خانوم

سه سال پیش ۷۸۵ بازدید

داستان جیکی جیکی ننه خانوم از آن دست حکایتهایی است که در ادبیات فولکوریک مردم خطه خراسان جایگاه ویژه‌ای دارد. در لا‌به‌لای سطور این حکایت که سینه به سینه نقل شده، می‌توان حال و روز مردمی را یافت که اعتقاد قلبی آنان به ائمه اطهار رنگ شادی به زندگی‌شان بخشیده و وجه جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره آنان شده است و همین باور، خاستگاه بردباری و مقاومت آنان در برابر ناملایمات زندگی شده و نسل‌های آتی را بر زمینه‌ای غنی از فرهنگ مبارزه با ظلم و اعتقاد به رستگاری حق‌جویان پرورده است.

گروه هنری خلسه، تئاتر بیشعوری را با اقتباس از کتاب...

سه سال پیش ۸۸۲ بازدید

گروه هنری خلسه، تئاتر بیشعوری را با اقتباس از کتاب خاویر کرمنت، روی صحنه برده است. انتشارات تیسا به عنوان ناشر کتاب اصلی بیشعوری، حامی این تئاتر است. بیشعوری را می‌توانید تا 12 مردادماه در تماشاخانه سه‌نقطه، سالن استاد شکیبایی ببینید.

تئاتر بیشعوری با اقتباس از کتاب خاویر کرمنت

سه سال پیش ۹۷۹ بازدید

گروه هنری خلسه، تئاتر بیشعوری را با اقتباس از کتاب خاویر کرمنت، روی صحنه برده است. انتشارات تیسا به عنوان ناشر کتاب اصلی بیشعوری، حامی این تئاتر است.

کتاب مطرب عشق با عنوان فرعی «جیگی‌جیگی ننه خانم»

سه سال پیش ۷۷۶ بازدید

کتاب مطرب عشق با عنوان فرعی «جیگی‌جیگی ننه خانم» در سایت انتشارات تیسا و کتابفروشی‌های سراسر کشور در دسترس است.

خاطرات شنیدنی رضا کیانیان در مراسم رونمایی از کتاب...

سه سال پیش ۱۸۲۰ بازدید

خاطرات شنیدنی رضا کیانیان در مراسم رونمایی از کتاب: مطرب عشق؛ «جیگی‌جیگی ننه خانوم» تهران/ خانه تئاتر

صحبت‌های جالب و شنیدنی داوود کیانیان درباره کتاب ...

سه سال پیش ۷۷۶ بازدید

این کتاب روایت زندگی مطربی دوره‌گرد است که با خواندن اشعار ساده، دل مردم خراسان را شاد میکرده است. جیگی، جیگی سال‌ها پیش در مشهد برای شادکردن مردم نمایش‌های شادی‌آوری را در خیابان‌ها اجرا میکرده و طی یک اتفاق عجیب و غریب در حرم حضرت امام رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود. کتاب جیگی جیگی ۱۰ شهریور با حضور ناشر آن، رضا و داوود کیانیان در خانه تئاتر رونمایی شد. داوود کیانیان ضمن تشکر از ناشر آن برای چاپ این اثر که میتواند زمینه آشنایی سایر مردمان با جیگی جیگی باشد درباره این کتاب اظهار داشته: جیگی جیگی مطرب بود و به حرم امام رضا راهش نمی‌دادند اما زمانی که فوت کرد همزمان با او مردی والا مقام در مشهد درگذشت که برایش مراسم ویژه‌ای گرفتند اما جالب اینجا بود که پیکرهای آن‌ها در غسالخانه باهم جابجا شد. قرار بود آن مرد والا مقام در حرم حضرت امام رضا (ع) دفن شود که هزینه بسیار بالایی هم داشت و می خواستند جیگی جیگی را که مطرب بود به قبرستانی خارج از شهر ببرند اما وقتی پیکرهای آن‌ها با هم جابجا شد جیگی جیگی با مراسم خاصی در حرم امام رضا و در زیر سقاخانه اسماعیل طلا دفن شد. بعدا خانواده آن مرد والا مقام درخواست نبش قبر کردند اما آیت الله میلانی که مرجع تقلید بود اجازه این کار را نداد و قسمت این شد که هرکه به زیارت امام رضا می‌رود جیگی جیگی را هم زیارت می‌کند. رضا کیانیان هم در این مراسم اعلام کرده که امام رضا(ع) علاوه بر ضامن آهو ظاهرا ضامن مطرب‌ها هم شده است و قسمت این بوده که جیگی جیگی را جایی خاک کنند که هیچ کس با هیچ قدرتی نتواند جابجایش کند. همچنین رضا کیانیان در کنار امضای خود نوشت: مطرب رضا کیانیان و خود را به عنوان یک مطرب معرفی کرد.

درباره کانال

انتشارات تیسا، متشکل از جمعی از فعالان حوزه نشر، در سال 1390 رسماً کار خود را آغاز کرد. هدف مؤسسان و حاضران در انتشارات تیسا، دغدغه‌های نشر و گسترش فرهنگ کتابخوانی بود. ازهمین‌رو، تیسا شعار خود را «فرصتی برای گسترش افکار» برگزید. تیسا که در گویش عامیانه مازنی «خالی و بی‌پیرایه» تعبیر می‌شود، در زبان طبری به معنای «تنها» و «واحد» و مجاز از «یکتا» و «یگانه» است. پانزدهم مرداد 1390 مجوز نشر تیسا به شمار 9929 صادر شد، و در کمتر از شش ماه، شش اثر منتشر کرد. اکنون در سی‌ودومین ماه از فعالیت خود، 106 کتاب منتشر شده و 37 عنوان تا نمایشگاه کتاب 93 در دست انتشار دارد.محبوب ترین‌ها

در کانال انتشارات تیسا

ویدیوهای تیسا

مشاهده همه

پیشنهادی

در کانال انتشارات تیسا

پیشنهادهای اتفاقی