دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

FBI میخواهد یک آیفون دیگر را قفل‌گشایی کند

اخبار روز
برچسب ها: Minnesota،   Mall،   Stabbing،   Spree،   Terror،   radicalized،   Video،   Suspect،   ABC،   News،   World،   Tonight،  
۱۲۲۶ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

رسانه‌های آمریکایی دو هفته پیش خبر حمله فردی مسلح را به یکی از مراکز خرید ایالت مینه‌سوتا منتشر کردند و اعلام کردند در این حمله که به یک مرکز خرید در سنت کلود صورت گرفته 10 نفر زخمی شده‌اند.
مقامات انتظامی شهر سنت‌کلود پس از درگیری مهاجم با پلیس مرگ فرد مهاجم را گزارش کردند و این فرد را Dahir Adan معرفی کردند و اعلام داشتند که مهاجم یک جوان 20 ساله با تابعیت سومالیایی است که توسط داعش برای این حمله انتخاب شده بود.
شبکه خبری ABC نیز در گزارشی اعلام کرده که فرد مظنون پس از زخمی کردن چندین نفر در یک مرکز خرید دیگر در نزدیکی یکی از فروشگاه‌های "میسی" شناسایی شده که پس از درگیری با مامورین به ضرب گلوله کشته شده است.
پس از گذشت تقریبا یک ماه از حادثه مینه‌سوتا پلیس فدرال در پی یافتن اطلاعات بیشتر از این مهاجم است و باتوجه به تلفن همراه مهاجم که از نوع آیفون بوده از کمپانی اپل خواسته تا ضمن همکاری با این سازمان برای یافتن اطلاعات بیشتر قفل آیفون این مظنون را باز کند و گوشی را در اختیار FBI قرار دهد.

باوجود اینکه این اولین باری نیست که پلیس فدرال درخواست‌های اینچنینی را به کمپانی اپل ارسال میکند و در گذشته هم با جواب منفی این کمپانی مواجه شده باید دید که این‌بار کمپانی اپل برای این درخواست FBI چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

دیدگاه ها