دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

راکت اینترنت و MTN با سرمایه ۲۰ میلیون یورویی اسنپ را در ایران راه‌اندازی کردند

۲۸۰۳ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

به دنبال مسائل مختلف شرکت‌های بین‌المللی زیادی نمیتوانند به طور کامل و مشخص در ایران فعالیت رسمی داشته باشند به همین سبب این فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم کرده تا با خلاقیت و توانایی خود در صدد پر کردن خلاءهای موجود این حوزه در بازار ایران باشند.
سرمایه‌گذاران بسیاری از سال‌ها قبل از تمایل خودشان برای ورود به بازار ایران و فعالیت در ایران خبر داده بودند، اما باتوجه به برخی مسائل این شرکت‌ها نتوانسته‌اند تاکنون مجوز حضور در ایران را کسب کنند.
یکی از حوزه‌هایی که در بازار ایران چندین سال است که به آن توجهی نشده بازار درخواست تاکسی به صورت آنلاین بوده که اخیرا با سرمایه‌گذاری راکت اینترنت و MTN اسنپ فعالیت خودش را در حوزه درخواست آنلاین تاکسی آغاز کرده است.
“دنبال یک راه ساده و سریع برای درخواست خودرو هستید؟ اسنپ را از دست ندهید” این شعاری است که اسنپ برای خودش برگزیده، اسنپ یک سرویس درخواست خودرو و یا به بیان دیگر یک برنامه درخواست تاکسی از طریق اپلیکیشن است که این امکان را برای شما فراهم میکند تا از طریق برنامه‌ای که برای پلتفرم‌های اندروید و iOS توسعه داده بتوانید درخواست خود را برای مقصد مورد نظرتان از داخل برنامه به ثبت برسانید و راننده‌های نزدیک شما سفر شما را تایید کنند، شما را به مقصد برسانند شما هم در نهایت هزینه سفرتان را که از پیش تعیین شده بوده از داخل برنامه پرداخت کنید.
اخیرا با توجه به مطلبی که techcrunch.com آن را منتشر کرده اسنپ توانسته با سرمایه ۲۰ میلیون یورویی فعالیت خودش را در بازار ایران آغاز کند، یکی از سرمایه گذاران این طرح کمپانی موبایل آفریقای جنوبی، MTN است که پیش از این سهامدار اصلی اپراتور ایرانسل و هولدینگ ایران اینترنت نیز بوده است.
ام‌تی‌ان با یک شرکت آلمانی به نام راکت اینترنت در حوزه تجارت الکترونیک سالیان سال است که در ایران فعالیت می‌کنند، ظاهرا هردو شرکت با شراکت یکدیگر در راه اندازی سرویس درخواست خودرو اسنپ نیز اخیرا همکاری را داشته‌اند، اسنپ پیش از این و در سال ۲۰۱۴ تحت عنوان تاکسی یاب فعالیتی را در ایران آغاز کرده بود که پس از سرمایه گذاری و دخالت راکت اینترنت و MTN نگاه ویژه و خاص‌تری به این اپلیکیشن جلب شد.
با اپلیکیشن اسنپ که فعلا فقط در شهر تهران قابل استفاده است شما میتوانید درخواست سفر خود را باتوجه به وضعیت تمامی رانندگان اطرافتان برای مقصدی مورد نظر به ثبت برسانید، پس از ثبت درخواست شما رانندگان از داخل برنامه از درخواست شما مطلع میشوند و نزدیک‌ترین آنها با درخواست شما موافقت میکند و طی تماسی در موقعیت شما حاضر میشود و شما را به مقصد مورد نظر میرساند.
اسنپ که در واقع میتوان از آن به عنوان یک استارتاپ موفق ایرانی یاد کرد توانسته با جذب سرمایه ۲۰ میلیون یورویی لقب دومین سرمایه گذاری هنگفتی که در بازار استارتاپ‌های ایران صورت گرفته را به نام خودش به ثبت برساند.

با توجه به فعالیت اسنپ که در حال حاضر فقط در تهران فعالیت میکند پیش‌بینی میشود با توسعه این برنامه در سایر شهرهای ایران بتواند نام خود را به عنوان بزرگترین و موفق‌ترین استارتاپ ایران مطرح کند،.
پیش از این اسنپ از همکاری ۱۰ هزار راننده با این شرکت خبر داده بود و عنوان کرده بود که توانسته حدود نیم میلیون کاربر را در بانک اطلاعاتی خود به ثبت برساند.

شهرام شاهکار مدیر عامل اسنپ ضمن مصاحبه‌ای که با وب‌سایت مذکور داشته یادآور شده که در حال حاضر حدودا در بازار جابجایی مسافران در شهر تهران ۸۰ هزار خودرو در قالب آژانس و ۲۰۰ هزار خودرو در قالب خودروهای شخصی و غیر رسمی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.
اسنپ دقیقا مشابه سرویس بین‌المللی اوبر فعالیت خودش را در ایران آغاز کرده و مدیران این شرکت هنوز اطلاعاتی از ارزش این برند و استارتاپ عنوان نکرده‌اند.
در گذشته سازمان تاکسیرانی تهران خبر از فعالیت برای انتشار برنامه آنلاینی در این حوزه داده بودند که هنوز خبری از آن نشده و با توجه به حضور اسنپ در این حوزه باید دید که آینده این اپلیکیشن‌ها در ایران چگونه خواهد بود.

دیدگاه ها