دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

با ترمینال پینترست مهارت‌های هکری خود را بسنجید

۹۶۱ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

هک پینترست یا هک‌سنجی پینترست؟ تیم مهندسی پینترست اخیرا در وبلاگشان مطلبی را منتشر کرده‌اند که ضمن اعلام بروزرسانی‌هایی که برای این شبکه اجتماعی در نظر دارند از گیک‌های علاقه‌مند دعوت کرده‌اند تا با ارزیابی مهارت‌های فنی خود، با ترمینال پینترست کار کنند، فرمان‌هایی را در آن اجرا کنند و به تخم مرغ Easter egg برسند. علاقه‌مندان طی آموزش‌هایی که قبل از شروع به آنها ارائه میشود برای یافتن یک کد مخصوص وارد چالشی سرگرم کننده میشوند، اگر افراد شرکت کننده بتوانند کد مخصوصی را که پینترست پیش‌تر آن را برایشان توضیح داده و از آن تحت عنوان تخم‌مرغ عید پاک یاد کرده برسند، آن‌ها برنده یک کارت هدیه ۵۰ دلاری میشوند که این امکان را برایشان فراهم میکند تا از بین ۱۰ میلیون محصول موجود در پینترست خرید کنند.
در ابتدا بدترین خبر برای شما این است که ندانید پینترست چیست!
به طور خلاصه پینترست نام یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس است، البته متفاوت‌تر از آنچه شما تاکنون از این شبکه اجتماعی‌ها انتظار داشته‌اید. در پینترست شما میتوانند تصاویر مورد نظر خود را با محوریت موضوعی گسترده با دیگران به اشتراک بگذارید. پینترست یک شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس ساده نیست بلکه این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید در هر حوزه‌ای که تصورش را بکنید تصاویر گسترده‌ای را جست‌وجو کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.
پینترست ابتدا در سال ۲۰۱۰ و با سرمایه ۲۷ میلیون دلاری در آمریکا آغاز به کار کرد و توانسته در حال حاضر با رتبه جهانی ۳۶ و ۱۶ در ایالت متحده خود را به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی مطرح کند.
پینترست در ژوئن سال ۲۰۱۵ با ایجاد تغییرات گسترده‌ای که در استراتژی خود صورت داد وارد حوزه تجارت الکترونیک شد و از روش‌های B2C و C2C در این راه استفاده کرد و با افزودن دکمه‌ای تحت عنوان خرید (Buy) این امکان را برای کاربرانی که قصد دارند محصولاتشان را در این شبکه اجتماعی به نمایش بگذارند و پس از آن نسبت به فروش آنها اقدام کنند فراهم کرد.
با اضافه شدن گزینه خرید کاربران این امکان را در اختیار خواهند داشت که محصولات خود را در این شبکه اجتماعی و به واسطه اپلیکیشن‌های کاربردی که این شبکه اجتماعی توسعه داده به دیگران نمایش دهند و کاربران علاقه‌مند نیز از طریق این گزینه ثبت سفارش کنند و مراحل خرید را از طریق ایمیل دنبال کنند.
در ابتدای فعالیت پینترست، این شبکه اجتماعی با ۱.۲ میلیون کاربر خود به یکی از شبکه اجتماعی‌های پر طرفدار در ابتدای حضورش مطرح شد و در حال حاضر که این مطلب نگاشته میشود پینترست از اعلام اینکه کاربران فعال این شبکه اجتماعی از مرز ۱۵۰ میلیون کاربر عبور کرده اعلام کرده که برای ادامه رشد خودش برای وفاداران به این شبکه اجتماعی برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر دارد.
روال کار پینترست به مانند سایر شبکه‌های اجتماعی به این گونه است که در ابتدا شما با عضویت در این شبکه میتوانید افراد مورد نظر خود را دنبال کنید، پست‌های آن‌ها را مشاهده کنید،‌کامنت بگذارید و آن‌ها را در صورت تمایل با دیگران به اشتراک بگذارید.
هر شخص در پینترست دارای بوردهایی است که بنا به سلیقه‌اش آن‌ها را نام گذاری میکند، شما میتوانید برای خود بوردهایی را ایجاد کنید و عکس‌های مورد علاقه‌تان را در آنها منتشر کنید، تمامی کاربران در پینترست میتوانند یک شخص را به طور کامل و یا فقط بوردهای خاصی را که مد نظرشان است دنبال کنند.
شما میتوانید پس از عضویت در پینترست عکسهایی را خودتان بارگذاری کنید و یا عکسهای دیگران را به اصلاح پین کنید، پین کردن را میتوان در عمل با ریتوییت در توییتر و اشتراک گذاری در فیسبوک مشابه دانست.
در ابتدا عضویت در پینترست با دعوت‌نامه ممکن بود ولی در حال حاضر شما میتوانید بدون نیاز به دعوت‌نامه به جمع میلیون‌های کاربر این شبکه اجتماعی بپیوندید و از خلاقیت‌های منتشر شده در این شبکه اجتماعی بهره‌مند شوید.
و اما ترمینال پینترست، قضیه از این قرار است که طی پستی که یکی از مدیران این شبکه اجتماعی به نام Zack Argyle در وبلاگ پینترست منتشر کرده او اعلام کرده که تیم مهندسی پینترست از گیک‌های علاقه‌مند دعوت میکند تا با استفاده از ترمینال پینترست مهارت‌های فنی خود را بسنجند (در واقع پینترست راهی را انتخاب کرده تا از طریق آن به افرادی که میخواهند به استخدام پینترست در بیاینند فرصت ارزیابی مهارتشان را بدهد)
برای شروع شما ابتدا باید وارد اکانت خود شوید و با جست‌وجوی کلمات کلیدی مرتبط با برنامه نویسی مثل reactjs ، nodejs و javascript گزینه‌ای به شما تحت عنوان Hack Pinterest پیشنهاد میشود و با کلیک روی آن ترمینال مورد بحث به صورت پاپ-آپ برای شما نمایش داده میشود.
تمام کاری که شما میبایست در این ترمینال انجام دهید اجرای فرمان‌هایی است که شما را به Easter egg برساند با زبان‌های برنامه نویسی جاوا اسکریپت، نود جی‌اس و reactjs میتوانید به آن دسترسی داشته باشید البته این به این معنا نیست که شما ملزم به استفاده از این سه زبان هستید بلکه شما میتوانید از زبان‌های برنامه‌نویسی که ترمینال‌ها آن‌ها را پشتیبانی میکنند استفاده کنید.
ترمینالی که پینترست برای شما نمایش میدهد دقیقا آن‌چیزی است که تمامی برنامه‌نویسان و مهندسان با آن آشنایی دارند و پیش از این در سیستم عامل خود از آن استفاده کرده بودند.
ترمینالی که پینترست برای شما در نظر گرفته در واقع رابط تعامل شما با وب‌سایت مذکور را عهده‌دار است و شما میبایست با فرمان‌هایی که در این ترمینال صادر میکنید و سرنخ‌هایی که ترمینال به شما ارائه میدهد پرده از دستور secret bash commands بردارید و کد دریافت شده را با پینترست به اشتراک بگذارید.
پینترست اعلام کرده که این یک بازی نیست بلکه یک سرگرمی برای گیک‌های علاقه‌مند به هک است که با کشف راز و رمز نهفته در آن میتوانند مهارت خود را محک بزنند و از آنجایی که آنها در استخدام مهندسین خود بسیار محتاط هستند این کمپین را راه اندازی کرده تا به واسطه آن مهندسان را درگیر یک چالش جذاب کند و طی آن به افراد مورد نظر خود برسد.
به نظر می رسد که ویژگی "هک پینترست" تنها در وب سایت پینترست در دسترس است و کاربران نمیتوانند از طریق برنامه‌های غیر از دسکتاپ به آن دسترسی داشته باشند.

دیدگاه ها