دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

FBI از گوگل میخواهد درخواست‌های دولتی را برای دسترسی به اطلاعات افراد منتشر نکند

اخبار روز
برچسب ها: Google،   phone،   new،   launch،   pixel،   smartphone،   Google smartphone،  
۱۰۴۳ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

کمپانی گوگل طبق سیاست و رویه‌ای که در برنامه خودش در پیش گرفته در نیمه هر سال و به طور مشخص هر شش ماه یک بار گزارشاتی را در خصوص دسترسی‌هایی که دولت‌ها برای بررسی اطلاعات افرادی که از محصولات این کمپانی استفاده میکنند با موضوع فصلنامه شفافیت (bi-annual transparency report) منتشر میکند.

در گزارش‌هایی که گوگل هر شش ماه یکبار آن‌ها را منتشر میکند برخی اطلاعات را در مورد درخواست‌های دولت‌های جهان برای بازبینی و بررسی فعالیت کاربران این کمپانی افشا میکند.
به تازگی برخی منابع اعلام کرده‌اند که FBI ضمن دستوری که به صورت مخفیانه و در سال گذشته به اهالی مانتین ویو ارسال کرده از آنها خواسته تا انتشار گزارش‌های خود را در خصوص این سازمان ادامه ندهند.

درخواست مخفی مورد بحث ظاهرا گوگل را موظف میکند تا در گزارش‌های خودش از فعالیت‌های FBI حرفی به میان نیاورد، بر همین اساس در این نامه‌ای که اف بی آی به گوگل ارسال کرده حرفی از کنار گذاشته شدن این گزارشات به میان نیامده و ظاهرا فقط باید انتظار لغو انتشار این افشاگری‌ها که مرتبط با FBI است باشیم.

نامه‌ای که FBI گوگل را ملزم به تبعیت از آن کرده مربوط به نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۵ است که به تازگی خبر آن درز پیدا کرده و در این درخواست اف بی آی به صراحت به گوگل دستور داده تا از افشای درخواست‌های دولت ایالت متحده آمریکا برای دسترسی به اطلاعات افرادی که از محصولات گوگل استفاده میکنند خودداری کند.
اف بی آی اعلام کرده گوگل میتواند افشاگری‌های خود را برای سایر سازمان‌ها همچنان ادامه دهد.

دیدگاه ها