دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

عملیات آزادسازی موصل با دستور مقامات عراقی آغاز شد

اخبار روز
برچسب ها: arirang،   tv،   korea،   korean،   vod،   youtube،   kpop،   news،   arirangtv،   song،   culture،   issue،  
۳۶۴۵ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

صبح امروز و با اعلام رسمی نخست وزیر عراق عملیات باز پس گیری شهر موصل آغاز شد.
حیدر عبادی که در مقام نخست وزیری عراق خدمت میکند صبح امروز اعلام کرده که عملیات کامل نظامی دولتش برای بازپس‌گیری شهر موصل از داعش آغاز شده است.
به نقل از خبرگزاری CNN هزاران نفر از افراد نظامی عراق صبح امروز با حمله به پایگاه‌های داعش قصد باز پس‌گیری شهر موصل را داشته‌اند که حملات آنان در پی اعلام رسمی نخست‌وزیر این کشور در رسانه‌های عراق صورت گرفته است.
باز پس بگیری موصل و آزاد کردن آن از دست گروه تکفیری و تروریستی داعش اعتبار بزرگی را برای دولت حیدر عبادی به همراه خواهد داشت.
موصل که یکی از شهرهای قدیمی عراق است تا قبل از حضور داعش بیش از دو میلیون نفر جمعیت داشته که در حال حاضر فقط یک میلیون نفر از آنان در شهر باقی مانده‌اند.
دولت عراق که از چند ماه گذشته برای این عملیات برنامه ریزی‌هایی را انجام داده بود امیدوار است امروز با حملات گسترده‌ای که به نیروهای داعش صورت میدهد بتواند کنترل این شهر را در دست بگیرد.
شهر موصل در حال حاضر به عنوان آخرین پایگاه بزرگ داعش در کشور عراق محسوب است و عراقی‌ها معتقدند که با باز پس گیری و آزاد سازی موصل میتوانند ضربه محکمی به داعش بزنند و داعش را به شکل عمده از عراق بیرون کنند.


حیدر عبادی نخست وزیر عراق در تلوزیون ملی عراق اعلام کرده که به امید خدا در موصل دیدار خواهیم کرد و این یک عملیات بزرگ و حماسی برای ملت عراق است.

دیدگاه ها