دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

کشف یک کیبورد مخفی در سیستم عامل iOS

اپل
برچسب ها: iPhone Plus features،   iOS feature request،  
۳۰۱۴ نمایش
منتشر شده در: یک سال پیش

اخیرا و طبق مطلبی که وب‌سایت The Verge به نقل از توسعه‌دهنده‌ای به نام Steve Troughton-Smit منتشر کرده است در سیستم عامل اپل موسوم به iOS یک کیبورد مخفی در نظر گرفته شده که امکان استفاده آن برای کاربران در حالتی غیر از جیلبریک وجود ندارد. استیو اسمیت توسعه‌دهنده‌ای که گزارش خود را به وب‌سایت مذکور ارسال کرده است اعلام داشته که در برنامه iOS Simulator اپل اخیرا کدی مربوط به یک کیبورد که مخصوص کار با یک دست میباشد را مشاهده کرده است. برنامه iOS Simulator یا شبیه ساز iOS برنامه‌ای است که در واقع یک شبیه ساز دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی‌اواس را در اختیار کاربران و توسعه دهندگان قرار میدهد تا آن‌ها بتوانند در دستگاه‌های خود که مشغول توسعه اپلیکیشن‌هایشان هستند بتوانند آن را روی شبیه ساز iOS اجرا کنند.
اسمیت ادعا کرده که این کد و وجود این قابلیت از زمان عرضه iOS 8 در میان کدهای این سیستم عامل وجود داشته و معلوم نیست که چرا اپل آن را مخفی نگه داشته و تاکنون هم حرفی از آن به میان نیاورده است.
در این کیبورد مخفی که در عکس قابل مشاهده است ما شاهد دکمه‌هایی نظیر کپی، کات و پیست هستیم و اگر شما از کاربرانی هستید که گوشی خود را جیلبریک نکرده‌اید نمیتوانید از این ویژگی بهره‌مند شوید، کاربرانی هم که دستگاه‌شان را جیلبریک کرده‌اند میتوانند در حالت Landscape با کشیدن صفحه کیبورد به سمت راست به این کیبورد دسترسی داشته باشند.
باتوجه به اینکه پیش از این امکاناتی که کاربران به واسطه نصب توییک هایی که برنامه Cydia در اختیار آنان قرار میداد مشتاق به جیلبریک کردن میشدند اما با وجود اینکه کاربرانی که دستگاهشان را جیلبریک کرده‌اند میتوانند بدون نصب توییکی به این ویژگی دسترسی پیدا کنند جای کمی تامل دارد و باید دید در آینده با توجه به آشکار شدن این کد کمپانی اپل چه تصمیماتی را در این خصوص اتخاذ میکند.

دیدگاه ها

حام

کانال پیشنهادی برای شما
مشاهده همه