دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

چند شرکت بزرگ و مطرح ایالت متحده مورد حمله DDoS قرار گرفته‌اند، اینترنت شرق آمریکا نیز با اختلال مواجه است

اخبار روز
برچسب ها: linda west،   morningmayan،   actontheactor،   prepper،   trump،   shtf،   wrol،   survival،   666،   pope،   rapture،   mgtow،   ww3،  
۲۷۳ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

شب گذشته ضمن انتشار اخبار و توییت‌های متعدد در فضای مجازی ظاهرا از ساعت 12 بامداد موج جدید از حمله‌های DDoS به چند شرکت پرطرفدار خدمات اینترنتی در آمریکا آغاز شده که به همین مناسبت برخی از این وب‌سایت‌ها دچار مشکل شده‌اند.
پیش‌بینی میشود این حملات از طریق دستگاه‌هایی مثل دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های ضبط دیجیتال و به طور کلی دستگاه‌هایی که از طریق اینترنت اشیا به اینترنت متصل بوده‌اند صورت گرفته است.
سایت‌های هدف‌دار و پرطرفداری مثل توییتر، پی‌پل، نت فلیکس، اسپاتیفای و کلیه مشتریکینی که از سرویس‌های شرکت زیر ساخت Dyn که یک شرکت ارائه کننده خدمات اینترنتی و یکی از بزرگترین تامین کنندگان DNS در ایالت متحده است دچار آسیب شده و با مشکل مواجه شده‌اند.
طبق آخرین اخباری که از این حملات در وب‌سایت گاردین منتشر شده است این حملات ظاهرا از شرق ایالت متحده آمریکا آغاز شده و پیش‌بینی میشود با توجه به گستردگی آن این حملات به اروپا و سایر کشورهای جهان نیز سرایت کند.
همچنین یک موسسه امنیتی در ایالت متحده ضمن انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که این حمله به دلیل هک شدن تعداد زیادی از لوازم خانگی که به اینترنت اشیا متصل بوده‌اند صورت گرفته است، فلش پوینت در بیانیه خودش اینطور اعلام کرده که این حمله که میتوانیم از آن به عنوان یکی از بزرگترین حمله‌های DDoS یاد کنیم به دلیل هک شدن تعداد زیادی لوازم خانگی که از طریق اینترنت اشيا و توسط بات-نت Mirai بوده صورت گرفته است.

حملات دی-داس مورد بحث با محوریت حملات روی سرویس‌های زیر ساخت شرکت Dyn صورت گرفته است.
Dyn یک شرکت ارائه کننده خدمات اینترنتی و یکی از بزرگترین تامین کنندگان DNS در ایالت متحده آمریکا است که برای بسیاری از وبسایت‌ها، سرورها و دستگاه‌های متصل به اینترنت در جهان خدمات DNS ارائه میکند، مقر اصلی این کمپانی در ایالت نیوهمپشایر واقع شده است. مدیرعامل کمپانی Dyn دقایقی پس از آغاز این حملات ضمن تایید این حملات اعلام کرد که در حال حاضر او و تمامی کارکنانش تمامی تلاششان را برای مبارزه و مهار این حملات به کار گرفته‌اند و اینطور ابراز داشته که این حملات برای بار سوم است که این شرکت را دچار مشکل میکند و آنها در تلاش هستند تا موج سوم این حملات را مهار کنند.
به طور خلاصه باید اشاره داشت که حمله DDoS یک حمله‌ای است که طی آن و در یک لحظه ترافیک فوق‌العاده زیادی را به سمت یک سایت هدایت میکند و ممکن است در عرض چند ثانیه ۱۰۰ هزار بازدید کننده با آیپی‌های متفاوت به سمت سایتی ارسال کند و این حمله تا زمان از کار انداختن یک وب‌سایت ادامه پیدا میکند.
به گزارش گاردین بسیاری از وب‌سایت‌های پرطرفدار و محبوب آمریکایی در این حمله دچار مشکل شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به توییتر، نت فلیکس، گیت‌هاب، اسپاتیفای و Airbnb اشاره کرد. همچنین گاردین اعلام کرده که کاربرانی که دچار مشکل شده‌اند از جمله کاربرانی هستند که در ایالت متحده حضور دارند و با این مشکلات مواجه هستند و فعلا گزارشاتی از افرادی که خارج از ایالت متحده مشغول استفاده از این سرویس‌ها هستند منتشر نشده است.
اهمیت این اتفاق به حدی بوده که وزارت امنیت ایالت متحده در پی یافتن منابع حملات و پایان دادن به آن است.

دیدگاه ها

پیشنهادهای اتفاقی

مشاهده همه