دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

عذرخواهی شرکت ارتباطات از قطعی به وجود آمده در اینترنت

۳۱۵۲ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

روز گذشته حد فاصل ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ ارتباط اینترنت ایران با اینترنت بین‌الملل دچار قطعی و وصلی‌هایی بود به طوریکه به جز چند سایت داخلی هیچ یک از سایت‌های دیگر برای کاربران در دسترس نبود.
این مشکل که ظاهرا برای کاربران شهر تهران به وجود آمده بود اعتراضات فراوانی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و این اعتراضات تا به حدی پیش رفت که روز گذشته پس از رفع شدن مشکل شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار بیانیه‌ای از کاربران شهر تهران به دلیل اختلال به وجود آمده عذر خواهی کرد و علت را اینگونه عنوان داشت که : ظهر امروز (دوم آبان ماه ۱۳۹۵) به دلیل اختلال به وجود آمده در سیستم انتقال شرکت ارتباطات زیرساخت، بخشی از ظرفیت انتقال مرکز مخابراتی انقلاب اسلامی به مدتتقریبا ۲۵ دقیقه از مدار خارج و باعث اختلال در سرویس های مشترکین این شرکت در برخی از مناطق تهران شده بود. در زمان اختلال تعدادی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت در دسترسی به اینترنت جهانی دچار مشکل شدند که با تلاش های تیم فنی شرکت ارتباطات زیرساخت، مشکل شناسایی و در اسرع وقت مرتفع شد. شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای خط مشی کیفیت و مشتری مداری، ضمن پوزش جدی از مشترکین عزیز، تمام تلاش خود را برای پیشگیری از حوادث مشابه به کار می گیرد و خود را موظف به رعایت دستورالعمل ها درباره پرداخت جریمه به شرکت های سرویس گیرنده می داند.
تفاوتی که قطعی و اختلال به وجود آمده روز گذشته در اینترنت مشاهده میشود قطع شدن دسترسی اینترنت ایران با اینترنت جهانی بود و با توجه به صحبت‌هایی که در خصوص ارائه اینترنت ملی تاکنون ارائه شده باید دید که عاقبت و سرانجام این موضوع به کجا ختم میشود و آیا باید قطعی روز گذشته را به عنوان تست کردن برخی از ویژگی‌ها عنوان کرد یا خیر.

دیدگاه ها