دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

به بهانه معرفی نسل جدید مک‌بوک‌ها، یک ‌مک‌بوک و چند دانگل؟! (قسمت دوم)

اپل
برچسب ها: Apple،   Touch Bar،   MacBook Pro،   Mac،   notebook،   performance،   design،   Retina Display،   Force Touch،   Processor،  
۶۷۰ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

تغییرات ظاهری اپل فقط محدود به حذف چند خروجی پرکاربرد نمیشود بلکه بخش بیشتر این رویداد به معرفی نمایشگر دوم اپل روی صفحه کلید اختصاص داشت،‌ درست جایی که شاهد حذف شدن کلیدهای فانکشن هستیم صفحه نمایشی قرار گرفته که به مناسب هر برنامه تغییر میکند و میتواند به عناون یک نوار ابزار همه کاره تعاملات کاربر را با سیستم عامل به واسطه فناوری لمسی، بیشتر کند. نمایشگر دومی در بالای صفحه کلید قرار گرفته در واقع در فضایی بین صفحه کلید و نمایشگر واقع شده است اما این جاگذاری به قیمت خداحافظی با کلیدهای فانکشن تمام شده است. در حین معرفی این نمایشگر که فیل شیلر از آن تحت عنوان تاچ بار – Touch bar یاد کرده اعلام میکند که تصمیم گرفتیم کلیدهای فانکشن را که بسیار قدیمی بودند حذف کنیم و در عوض برای کاربران از یک تکنولوژی جدید استفاده کنیم، تاچ بار تکنولوژی جدیدی است که به راحتی میتواند با برنامه‌های شما تغییر کند و امکانات بی‌نظیری را در اختیارتان قرار دهد.
بعد از حذف پر سر و صدای کلید‌های فانکشن شاهد حضور حسگر اثر انگشت در مک‌بوک‌ها هستیم و این امکان را به کاربران میدهد تا پرداخت‌های خود را بواسطه اثر انگشتی که برای دستگاه تعریف میکنند انجام دهند، هنوز معلوم نیست که هماهنگی این حسگر با حسگر به کار رفته در آیفون‌ها چگونه است آیا باید انتظار داشته باشیم با تعریف یک انگشت در یک دستگاه، دستگاه دیگر باید آن انگشت را شناسایی کند یا خیر؟! اپل نیز هنوز حرفی از این موضوع به میان نیاورده است. با قرار گیری تاچ بار در بالای صفحه نمایش کاربر میتواند کلیه فرامینی که به واسطه کلیدهای فانکشن به سیستم عامل ارسال میکرد را از طریق یک صفحه نمایش لمسی صادر کند.
همچنین اپل یادآور شده که صفحه نمایش مک‌بوک‌های جدید حالا ۳۰ درصد کمتر از نمونه‌های قبلی انرژی مصرف می‌کنند و این در حالی است که ۲۵ درصد رنگ‌های بیشتر را به نمایش در میآورد.
تغییرات اعمال شده روی نسل جدید مک‌بوک‌ها فقط به این موارد محدود نمیشود بلکه ترکپد معروف اپل نیز دستخوش تغییراتی شده و اپل آن را دوبرابر بزرگتر از قبل کرده و تجربه لذت‌بخش‌تری را برای کاربران در استفاده از آن فراهم میکند.
در حین معرفی از نسل جدید مک‌بوک‌ها مشخص شد که کلیدهای صفحه کلید مک‌بوک‌های ۲۰۱۶ نیز به مانند نمونه سال گذشته تغییرات قابل توجهی داشته‌اند، کلیدهای صفحه کلید با عمق حرکتی پایین برای کاربران حس حرکتی دلپذیرتری را به ارمغان می‌آورد و بازخوردهای مناسبی را باتوجه به حرکات انگشت کاربر ارائه میکند.
سری جدید مک‌بوک‌های اپل قرار است با تاچ بار و بدون تاچ بار به فروش برسند و این شرکت برای مدل 13 اینچ مجهز به تاچ بار قیمت ۱۷۹۹ دلار را در نظر گرفته است و کاربرانی که همچنان به کلیدهای فانکشن وفادارند میتوانند مدل ۱۳ اینچ مجهز به کلیدهای فانکشن را با قیمت ۱۴۹۹ دلار خریداری کنند.
اما این دو مدل بودن فقط برای مدل ۱۳ ایچی در نظر گرفته شده و اگر شما خواهان خرید مدل بزرگتر مک‌بوک‌ها هستید میبایست ۲۳۹۹ دلار را کنار بذارید تا نمونه ۱۵ اینچ مجهز به تاچ بار را خریداری کنید.

دیدگاه ها