دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

حمله DDoS یک نوجوان ۱۸ ساله به مرکز فوریت ۹۱۱ ایالت آریزونای آمریکا به واسطه باگ iOS

اخبار روز
برچسب ها: Arizona،   News،   Local News،   KNXV،   ABC15،   distributable،   ottvideo،   appvideo،  
۹۶۰ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

مرکز فوریت ۹۱۱ ایالت متحده آمریکا بر خلاف مرکز فوریت‌هایی که در کشور ما مرسوم است در واقع به طور واحد پاسخگویی تمام نیازهایی است که شهروندان به آن‌ها اعلام می‌کنند، شهروندان ایالت متحده به جای حفظ کردن یا شماره گیری چند شماره سه رقمی برای اعلام حوادثی مانند دزدی، آتش سوزی یا موقعیت‌های اورژانسی همه با یک شماره واحد (۹۱۱) تماس می‌گیرند و مرکز مورد بحث با توجه به موقعیتی که هر شهروند به آن‌ها اعلام می‌کند او را به بخش مربوطه وصل می‌کنند.
روز گذشته برای دقایقی سیستم پاسخگویی مرکز فوریت ۹۱۱ ایالت آریزونای شمالی در پی تماس‌های متعددی که در فاصله زمانی کوتاه دریافت کرد اشغالی خطوط زیادی را برای شهروندان پدید آورده بود که به موجب آن اپراتورهای مرکز ۹۱۱ نتوانستند پاسخگوی تماس‌های واقعی شهروندان باشند. پس از زیاد شدن تماس‌های وارده به این مرکز و در پی آن افزایش نارضایتی اعلام شده توسط شهروندان مبنی بر اشغالی خطوط به این مرکز، کارشناسان ۹۱۱ بعد از پیگیری و دنبال کردن تماس‌های وارده متوجه شدند که علت همه تماس‌ها، انتشار یک لینک در شبکه اجتماعی توییتر است که توسط کاربری با نام Meetkumar Hiteshbhai در توییتر به اشتراک گذاشته شده صورت گرفته است. میتکومار هیتشبای در توییتر تقریباً ۱۲۰۰۰ هزار دنبال کننده دارد و 1849 بار روی لینکی که او به اشتراک گذاشته کلیک شده است.
اداره پلیس ایالت آریزونا در پی واکنش به این موضوع اعلام کرده که در ساعاتی از روز گذشته مرکز فوریت ۹۱۱ تماس‌های زیادی را دریافت کرده و این تماس‌های به حدی بوده که آن‌ها نتوانسته‌اند پاسخگوی تماس‌های واقعی افراد باشند.
پس از این ماجرا شخصی که لینک را در صفحه توییترش به اشتراک گذاشته توسط پلیس فدرال دستگیر و برای توضیحات به اداره پلیس فراخوانده شد. این نوجوان که ۱۸ سال سن دارد به افسران پلیس محلی اعلام کرده که او طبق یک آموزش و با دست‌کاری کدهای جاوا اسکریپت یک باگ را در سیستم عامل iOS پیدا کرده که به واسطه آن سیستم عامل به طور خودکار بعد از کلیک روی این لینک شروع به شماره‌گیری می‌کند اما او هرگز فکر نمی‌کرده که شماره‌گیری که سیستم عامل انجام می‌دهد ۹۱۱ را مورد هدف قرار می‌دهد و بیشتر به جهت کنجکاوی و خنده اقدام به انتشار چنین لینکی کرده است.
همچنین در پی دستگیری این نوجوان ۱۸ ساله یکی از افراد تماس گیرنده با مرکز ۹۱۱ به پلیس اعلام کرده که او پس از کلیک کردن روی لینکی که در اینترنت پیدا کرده متوجه شده که آیفونش شروع به تماس با مرکز ۹۱۱ کرده، به طوری که در چند دقیقه شماره او ۱۹ بار با مرکز ۹۱۱ تماس برقرار کرده است.
باتوجه به اظهاراتی که هیتشبای ۱۸ ساله مطرح کرده و عنوان داشته که بدون قصد و نیت سوء و اخلال در امنیت اقدام به انتشار این لینک کرده باید دید در نهایت چه حکمی برای او صادر میشود.

دیدگاه ها