دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

معرفی فیلم ایرانی "زیر سایه" نماینده بریتانیا در آکادمی اسکار

۱۸۸۵ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

هفته گذشته انستیتو فیلم سازی بریتانیا (BFI) فیلم ایرانی "زیر سایه" را به کارگردانی بابک انوری، کارگردان ایرانی تبار مقیم انگلیس به عنوان نماینده خودش در آکادمی اسکار معرفی کرد. این فیلم که به عنوان نخستین فیلم بلند بابک انوری از آن یاد میشود سال گذشته در جشنواره ساندنس (Sundance Film Festival) برای اولین بار معرفی شده بود.
زیر سایه در واقع جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ هجری شمسی را به تصویر میکشد، یعنی درست زمانی که جنگ تحمیلی به ایران به اوج خودش رسیده بود، همچنین در ضمن این روایت دردناک راوی زندگی یک مادر میانسال و دختر خردسالش را پس از برخورد یک موشک عمل نکرده به خانه‌شان دنبال میکند.
داستان این فیلم اجمالا به روایت ترسناک رابطه یک مادر و دختر (درسا) که در غیاب پدر خانواده تنهایی در ساختمانی که مورد اصابت یک موشک عمل نکرده زندگی میکنند میپردازد.
ظاهرا اصابت موشک به ساختمان راه را برای ورود موجودات ناشناخته (جن‌ها) باز میکند که رابطه این مادر و دختر را تحت تاثیر قرار میدهند.
درسا با بازی آوین منشادی پس از اصابت این موشک دچار مشکلاتی از نظر روحی و روانی می‌شود و مادر اون با بازی نرگس رشیدی پس از صحبت با سایر ساکنان ساختمان متوجه می شود که این موشکی که به خانه آن‌ها اصابت کرده حامل موجودات ناشناخته‌ای هستند که سعی میکنند تا روح درسا را تسخیر کنند.
این فیلم که به زبان فارسی ساخته شده قرار است با زیر نویس انگلیسی از مارس ۲۰۱۶ در سینماهای جهان به نمایش گذاشته شده است.
نرگس رشیدی، آوین منشادی و بابیه نادری بازیگران اصلی فیلم زیر سایه هستند و نکته قابل توجه خرید این فیلم توسط کمپانی نت فلیکس است.

دیدگاه ها

لیندا

کانال پیشنهادی برای شما
مشاهده همه