دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون: انتخاب بین بد و بدتر

۱۳۶۷ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

باتوجه به فاصله زمانی کوتاهی که تا برگزاری انتخابات ایالت متحده آمریکا باقی مانده همچنان تنش‌های انتخاباتی پیرامون دو نامزد جمهوری خواه و دموکرات ایالت متحده در اوج خود به سر میبرد و اخبار و اطلاعیه‌های منتشر شده در فضای مجازی همگی خبر از عدم محبوبیت هر دو کاندید در بین آمریکایییان گزارش میکنند.
اخیرا و طبق مطلبی که وب‌سایت بیزینس اینسایدر منتشر کرده میتوان برای هردو کاندید لیستی از جرایم را ترتیب داد که نشان میدهد چرا آمریکایی‌ها امیدشان را نسبت به این دو کاندید بیش از پیش از دست داده‌اند.

از هیلاری کلینتون آغاز میکنیم: او سناتور دموکرات ایالت نیویورک و همچنین سکاندار وزارت امور خارجه در دوره اول ریاست جمهوری باراک اوباما بود که اخیرا با اعلام نامزدی‌اش برای ریاست جمهوری ایالت متحده و تصدی بر میز لوزی شکل کاخ سفید از او به عنوان اولین نامزد زن یکی از احزاب اصلی (جمهوری خواهان و دموکرات‌ها) در آمریکا نیز یاد میشود.

همه این ویژگی‌ها در کنار شعارهایی که او در برنامه‌های تبلیغاتی مختلف به مردم آمریکا وعده داده باعث میشود که شوق عمومی عظیمی را برای انتخاب او در بین مردم آمریکا ایجاد کند و امید زیادی را به رای‌های مردم آمریکا در خود احساس کند.
جدای از همه این مناصبی که برای کلینتون عنوان شد یکی از ویژگی‌های دیگری که مردم آمریکا را تشویق میکند که به او رای بدهند رقابت او با رقیب میلیاردرش یعنی دونالد ترامپ است، ترامپ شخصی است که تاکنون هیچگونه مسئولیت سیاسی و اجرایی نداشته و اغلب آمریکایی‌ها او را فردی فاقد صلاحیت برای میز لوزی شکل ریاست جمهوری میدانند.
اخیرا و با انتشار گزارشات پلس فدرال (اف بی آی) در خصوص اقدام کلینتون در زمان وزارت امور خارجه‌اش نشان از استفاده او از سرورهای شخصی برای ارتباط گیری با سازمان‌های دولتی و خصوصی میدهد و این اقدام اف بی آی از سوی کلینتون اقدامی بی سابقه و خطرناک عنوان شده است.
با توجه به تمامی اخبار و گزارشاتی که در این خصوص منتشر شده است مردم آمریکا هیلاری کلینتون را فردی بی اعتماد میدانند و نمیتوانند خود را مجاب کنند که به او به طور کامل اعتماد کنند.
در مقابل همه این‌ها شخصی قرار دارد که از پیشینه اخلاقی نامناسبی برخوردار است. دونالد ترامپ میلیونر آمریکایی که تا به امروز هیچ سابقه اجرایی یا سیاسی نداشته چند ماه پیش با انتشار ویدیویی که در آن از الفاظی نامناسب و رکیک در مقابل زنان استفاده میکرد موجب شد تا عذر خواهی او را به همراه داشته باشد.
دونالد ترامپ چندی پیش ضمن مصاحبه‌ای که داشته خواستار مجازات برای زنانی شده بود که اقدام به سقط جنین کرده‌اند، در پی این سخنان، ترامپ با سیلی از انتقادات مواجه شد.
با توجه به تمامی مواردی که ذکر شد مردم آمریکا کلینتون را فردی میدانند که نمیشود به او اعتماد کرد و در مقابل هم دونالد ترامپ را به عنوان فردی که از ادبیات گفتاری مناسب و سابقه اجرایی مناسب بی‌بهره است میدانند.

با این حساب باید منتظر ماند و دید نتیجه رقابت هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ به چه سرانجامی منتهی میشود.

دیدگاه ها

پیشنهادهای اتفاقی

مشاهده همه