دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

هند در تلاش برای خرید تکنولوژی شرکت اسرائیلی سلبرایت

۱۵۸۵ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

پس از حادثه تروریستی که در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۵ در سن برناردینوی ایالت کالیفرنیا به وقوع پیوست، پلیس فدرال سعی کرد تا از تلفن همراه به جای مانده از سید رضوان فاروق، ضارب این حادثه اطلاعاتی برای روشن‌تر شدن این ماجرا بدست آورد. از آنجایی که تلفن همراه فاروق از نوع آیفون 5C و تولیدی کمپانی اپل بود، پلیس فدرال ضمن انتشار گزاشاتی که از این حادثه به دست آورده بود از شکت اپل تقاضا کرد تا برای روشن‌تر شدن ماجرا به آن‌ها برای باز کردن قفل تلفن فاروق کمک کنند. پس از درخواست پلیس فدرال، تیم کوک درخواست FBI را رد کرد و اعلام کرد به علت حمایت از حریم خصوصی کاربرانش هرگز به درخواست‌های این چنین پاسخ مثبت نخواهد داد. پس از آن و طی مطلب منتشر شده در روزنامه یدیعوت اخرونوت مشخص شد که پلیس فدرال (FBI) پس از ماه‌ها تلاش و با هزینه کردن مبلغی در حدود یک میلیون دلار توانسته‌اند بدون کمک شرکت اپل نسبت به باز کردن قفل آیفون فاروق اقدام کنند و به بخش‌های عکس (Photos)، پیام‌ها (Notes) و قسمت پیام رسانی پیامکی (Messages) آیفون مذکور دسترسی پیدا کنند.

چندی پس از اعلام رسمی این خبر توسط اف بی آی، مشخص شد که شرکت اسرائیلی سلبرایت (Cellebrite) که پیش از این در حوزه نرم‌افزارهای امنیتی برای دستگاه‌های قضایی فعالیت می‌کرده است به پلیس فدرال برای این قفل گشایی کمک کرده‌اند.

حال و طبق مطلب منتشر شده توسط وب سایت ubergizmo ظاهرا شرکت‌های امنیتی هند از علاقه خودشان برای خرید تکنولوژی‌های شرکت سلبرایت می‌گویند و اعلام کرده‌اند که حاضرند با مدیران شرکت سلبرایت برای ادغام این شرکت با شرکت‌های امنیتی هند و یا واگذاری تکنولوژی‌های بکار رفته برای باز کردن قفل آیفون‌های شرکت اپل به پای مذاکره بروند.
اما سوال اصلی این طور مطرح می‌شود که هندی‌ها چه برنامه‌ای در سر دارند و میخواهند با تصاحب شرکت سلبرایت به چه دست‌اوردی دست پیدا کنند که حاضرند هزینه‌های هنگفتی برای تصاحب این شرکت پرداخت کنند؟
به نظر میرسد شرکت‌های امنیتی هند در تلاش‌اند تا با به دست آوردن تکنولوژی شرکت سلبرایت راه‌های نفوذ را برای دسترسی به اطلاعات افراد محدودتر کنند.
باتوجه به اینکه هم اپل و هم سایر شرکت‌های تکنولوژی همواره با ارائه بروزرسانی‌هایی راه‌های نفوذ را محدود و محدودتر میکنند معلوم نیست تکنولوژی سلبرایت تا چه حد میتواند برای هندی‌ها موثر واقع شود.

دیدگاه ها

پیشنهادهای اتفاقی

مشاهده همه