دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

کیبورد گوگل (GBoard)

اخبار روز
برچسب ها: Gboard،   Google keyboard،   Gesture typing،   Glide typing،   Emojis،   GIFs،   Search،   iOS،   Apple،   iPhone،   Google،   Machine Learning،   Keyboard،  
۲۴۳۱ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

برای کسانی که همیشه در بین صحبت هایشان نیاز به جست و جو در گوگل پیدا می کنند Gboard یک کیبرد یا صفحه کلید مناسب خواهد بود که به تازگی توسط شرکت Google ارائه شده است و به راستی جای خالی چنین اپلیکیشنی از سوی این شرکت احساس می شد.
وقتی در حین صحبت کردن با کسی، نیاز پیدا می کنید که کلمه یا موضوع خاصی را در گوگل جست و جو کنید، کافیست بعد از نوشتن آن کلمه، علامت گوگل در سمت چپ کیبرد خود را لمس کنید. در نتیجه به راحتی در قسمت پایین صفحه گوشی خود و بدون رفتن به صفحه ی مرورگر، نتیجه ی جست و جوی شما نمایش داده می شود. این قابلیتی واقعا چشم گیر برای کسانی است که همیشه در حال جست و جو در گوگل هستند و پیشنهاد می کنم حتما آن را امتحان کنند!
علاوه بر این خود کیبرد به شما پیشنهاد می کند که اگر بخواهید بتوانید کلمه ی مورد نظرتان را در دسته بندی های خاصی از جمله آب و هوا، رستوران ،اخبار و... جست و جو کنید، برای کمک به Gboard جهت جست و جوی بهتر، محل جغرافیایی خود را برای این اپلیکیشن روشن کنید تا برنامه بتواند اطلاعات محیط زندگی شما را دریافت کند.
یکی از قابلیت های این برنامه Glide Typing است؛ روشی برای سریع تر نوشتن! شما می توانید با کشیدن انگشتتان روی کیبرد، بین کلمات حرکت کنید و دیگر نیازی به برداشتن انگشت نیست. قطعا این روش در صورت کارآمد بودن، به سریعتر نوشتن کمک خواهد کرد. البته استفاده از Glide Typing چندان هم ساده نیست و به نظر می رسد کاربران زیادی نتوانسته اند با این قابلیت ارتباط برقرار کنند، پس اگر شما هم بعد از نصب و استفاده از آن گیج شدید، به تنظیمات بروید و چراغ GlideTyping را خاموش کنید!
استیکر های پیش فرض Gboard مثل سایر کیبرد‌ها هستند وعملا چیز متفاوت یا جدیدتری را نخواهید یافت، اما در قسمت GIF‌ها حتما می توانید تصاویر جالب و جدیدی پیدا کنید.
از ضعف های واضح این برنامه این است که هنوز زبان های زیادی از جمله زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند، البته این زبان ها در لیست پیشنهاداتش وجود دارند ولی غیر فعال هستند و نوشته شده است که به زودی فعال خواهند شد. با توجه به اینکه Gboard تازه به بازار آمده است، باید منتظر نسخه های جدیدتر این اپلیکیشن بمانیم.
یکی از نگرانی هایی که استفاده از یک صفحه کلید متصل به موتور جست و جو ایجاد می کند، فرستادن متن گفت و گو های شخصی فرد، به آن موتور جست و جو است. اما گوگل اطمینان داده است برای حفظ حریم شخصی افراد، فقط جمله یا کلماتی که شخص آن ها را در صفحه کلید، بعد از لمس علامت گوگل، جست و جو می کند به این موتور جست و جو فرستاده خواهند شد و اطلاعات شخصی کاربران محفوظ خواهد ماند.
نکته ی بسیار مفیدی که باید همه ی اپلیکیشن های پشتیبان صفحه‌کلید به خود اضافه کنند ، امکان جست و جوی مخاطبان تلفن همراه است. شما می توانید فقط با نوشتن اسم مخاطب مورد نیاز، به راحتی شماره فرد مورد نظر را (بدون رفتن به صفحه ی مخاطبان خود) دریافت کنید و برای دوست یا کسی که در حال صحبت با او هستید بفرستید. این کار به سرعت عمل و راحتی در اینگونه مسائل کمک شایانی خواهد کرد.
در کنار تمام این قابلیت ها و ضعف ها، به نظر می رسد روشی که این صفحه کلید انتخاب کرده است واقعا به سرعت بخشیدن به کارها و امور روزانه کاربرانش کمک می کند، اما هنوز راهی طولانی برای پیشرفت و حل مشکلاتش در پیش دارد.
Gboard برای هر دو پلتفرم مبتنی بر سیستم عامل iOS و Android به صورت رایگان در دسترس است.

دیدگاه ها