دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

زمین بازی سوئیفت (Swift Playground)

اپل
برچسب ها: Swift،   Apple،  
۵۴۷ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

در جریان کنفرانس توسعه دهندگان اپل موسوم به WWDC کمپانی اپل اپلیکیشن جدیدی را برای استفاده کودکان در آیپد معرفی کرد که هدف آن آموزش کدنویسی و توسعه برنامه‌های تحت زبان سوییفت به کودکان است. اپل امیدوار است به واسطه رابط کاربری کودک پسند و پیروی از داستان یک بازی، کودکان بیشتری را جلب زبان برنامه نویسی که دو سال پیش تحت عنوان سوییفت معرفی کرده بود نماید.
زمین بازی سوییفت یا Swift Playgrounds برنامه جدیدی است که اپل آن را با هدف یادگیری زبان سوئیفت به کودکان منتشر کرده است. اپل به این واسطه با فراهم کردن رابط کاربری شبیه به یک بازی برای اولین بار استفاده از یک اپلیکیشن برنامه نویسی را تعاملی‌تر و لذت بخش‌تر کرده است.
ممکن است ندانید پس برای اطلاع شما میگوییم که سوئیفت، زبان برنامه‌نویسی قدرتمندی است که اپل سال گذشته و در کنفرانس توسعه دهندگان سال ۲۰۱۵ آن را معرفی کرد و به همه توسعه دهندگانش اعلام کرد از این به بعد برنامه‌های تولیدی برای این شرکت میبایست از توابع زبان جدید و قدرتمند سوییفت استفاده کنند.
به نقل از اپل، کودکان در استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند با حل کردن پازل‌های مختلف یک بازی، مقدمات ضروری و لازم برای شروع به کار زبان برنامه‌نویسی سوئیفت را بیاموزند.
پس از طی کردن مرحله ابتدایی کودکان می‌توانند در در مراحل بعدی با چالش‌های به مراتب بزرگ‌تر و جدی‌تری روبرو شوند و سطح مهارتشان را بالا ببرند.
برای شروع به یادگیری و کار با Swift Playground شما نیاز به دانش برنامه‌نویسی ندارید به همین سبب این برنامه برای علاقه‌مندانی که تمایل دارند زبان برنامه نویسی قدرتمند اپل را بیاموزند و تازه اول راه هستند، بسیار مناسب است.
این برنامه به طور کامل ساده و حرفه‌ای طراحی شده است و به مانند سایر دستاوردهای اپل هیچ نقدی به این برنامه وارد نیست. شروع کار و یادگیری با این برنامه به قدری درگیر کننده و هیجان‌انگیز است که نمیتوانیم آن را تحت عنوان یک برنامه آموزشی صرف معرفی کنیم بله این برنامه تلفیقی است از یک برنامه آموزشی و بازی که هدفش در اصل آموزش کودکان و آشنا کردن آنان با زبان برنامه نویسی سوییفت است.
در طراحی این برنامه اپل از قابلیت Split view بهره برده است به طوری که آنچه می‌بینید، همانی است که کد زده‌اید و نوشته‌اید، پس با خیال راحت سمت چپ کد بزنید و سمت راست به صورت همزمان نتیجه‌اش را مشاهده کنید.
با توجه به سبک بازی واری که این برنامه در اختیار کودکان قرار می‌دهد رفته رفته و با طی کردن مراحل اولیه مفاهیم و کدها پیچیده‌تر می‌شود. هنگام شروع مرحله ابتدایی شما تنها می‌بایست شخصیت خود را انتخاب کنید و آن را آماده یادگیری کنید، سپس از مراحل بعدی مفاهیم عمیق‌تری به میان می‌آیند و شما میبایست این پازل را به طور مناسب حل کنید و کدهای تمیزتری را در محیط برنامه بنویسید.
یکی از نکات جالب توجه این برنامه را می‌توان به استفاده از آنچه شما تاکنون یاد گرفته‌اید اشاره کرد، به نحوی که شما مرتبا هر چه یاد گرفته‌اید (در مراحل قبل) را استفاده خواهید کرد.

دیدگاه ها

تصادفی در کانال اپل

کانال پیشنهادی برای شما
۱۶

تبلیغ اپل واچ - حرکت

اپل دو سال پیش ۲۹۰ بازدید
۳۱

تبلیغ آیفون 6 اس

اپل دو سال پیش ۲۹۱ بازدید
۱۶

تبلیغ اپل واچ - چرخه

اپل دو سال پیش ۲۹۸ بازدید
۱۶

تبلیغ اپل واچ - مد و فشن

اپل دو سال پیش ۲۹۹ بازدید
۱۶

تبلیغ اپل واچ - برنامه سفر

اپل دو سال پیش ۳۰۰ بازدید
مشاهده همه