دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

اینباکس (Inbox)

گوگل
برچسب ها: inbox by gmail،   email،   google،   snooze،   bundles،   highlights،   reminders،  
۴۳۰ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

همه ما عموما دنبال یک راه حل ساده برای حل مشکل دسته‌بندی ایمیل‌هایمان بوده و هستیم، حالا اینباکس این مشکل را برای ما به ساده‌ترین شیوه ممکن، حل کرده است.

در ابتدا ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که گوگل در واقعیت تمایلی ندارد تا شما و به طور کلی کاربرانش از سرویس‌هایی دیگر نظیر یاهو یا مایکروسافت به چک کردن ایمیل‌هایتان بپردازید و در واقع میخواهد به واسطه توسعه راحت‌تر دسترسی شما به جیمیل ارتباطات شما را فقط محدود به جی‌میل کند.

اپلیکیشن اینباکس (Inbox) که توسط گوگل توسعه داده شده، برای دو پلتفرم شاخص اندروید، iOS، در حالت افزونه‌ای برای مرورگر کروم و به صورت یک سرویس تحت وب برای همه سیستم‌عامل‌ها در راستای مدیریت ایمیل‌های کاربران حاضر در سرویس جی‌میل عرضه شده است.

پس به بیان ساده‌تر شما با یک سرویس دهنده ایمیل طرف هستید که شما را قادر می‌سازد تا در آن اکانت‌های جی‌میل خود را در قالب یک برنامه با ظاهری ساده و امکاناتی بیشتر از امکانات ارائه شده در برنامه پیش‌فرض گوگل یعنی جی‌میل اضافه کنید.

در قدم نخست استفاده شما از این برنامه گوگل، اطلاعات حساب کاربری شما را در سرویس گوگل (جی‌میل) درخواست کرده و پس از یک اسکن اولیه تمامی ایمیل‌های دریافتی شما را بنا به نوع ماهیتشان (تجاری، شخصی و کاری) در بخش‌های جداگانه طبقه‌بندی می‌کند.

گوگل همیشه در فاز نخست، برای آن که سرویس‌های جدید خود را در عمل تست کند یک جامعه کوچکی را برای استفاده از سرویس‌هایشان دعوت می‌کند، این سیاست گوگل برای اپلیکیشن اینباکس هم به مانند ده‌ها سرویس دیگر گوگل صادق بوده، بطوریکه عضویت و استفاده از اینباکس در اوایل عرضه آن تنها با دعوت‌نامه ممکن بوده است. اینباکس به طور مشخص در اکتبر سال ۲۰۱۴ یعنی تقریبا در حدود ۲ سال پیش عرضه شد و همانطور که عنوان شد در ابتدا عضویت کاربران تنها منوط به داشتن دعوت‌نامه از طرف دوستانشان بوده است، اما پس از گذشت یک سال، گوگل به طور رسمی اعلام کرد که تمامی مشکلات این برنامه به طور کامل حل شده و تمامی کاربران می‌توانند بدون داشتن دعوت‌نامه هم اقدام به نصب و استفاده از این اپلیکیشن کنند.

شاید اگر بخواهیم بزرگترین و مهم‌ترین ایراد وارده به Inbox را ذکر کنیم، باید به نقطه ضعف این برنامه در مدیریت سایر سرویس‌های ایمیل اشاره کنیم، به بیان دیگر گوگل استفاده از اینباکس را فقط محدود به سرویس جیمیل کرده و شما نمیتوانید ایمیل‌های دیگر را در آن اضافه کنید.

توسعه دهندگان اینباکس بر این باورند که کاربران میبایست ایمیل‌هایشان را بنا به نوع ماهیت و الویتشان دسته‌بندی کنند، به نحوی که ایمیل‌های مهم همیشه در دسترس باشد و ایمیل‌های تبلیغاتی که از الویت کمتری برخوردارند تا زمانی که کاربران آن را درخواست نکرده‌اند در دسترس نباشد.

اگر پاسخگویی به یک ایمیل خاص از الویت خاصی برخوردار بوده و لازم باشد در ساعتی خاص به آن پاسخ داده شود شما می‌توانید از قابلیت Alarm یا Snooze استفاده کنید و تمامی کار را به این قابلیت بسپارید و منتظر هشدار دادن تلفن همراهتان در ساعت مقرر برای پاسخگویی به ایمیل باشید این یکی از چند امکاناتی است که انباکس را از برنامه پیش‌فرض جیمیل متمایز می‌کند.

بهترین و بارزترین تغییر این برنامه را در نگاه اول میتوانیم به ظاهر آن اختصاص بدهیم، گوگل در طراحی اینباکس از رابط کاربری متریال دیزاین استفاده کرده است، اگر اطلاعات چندانی از این شیوه طراحی ندارید به طور ساده و خلاصه باید اینگونه بیان کنیم که این سبک طراحی یک سبک نوین و جدیدی است که به پشتیبانی گوگل توسعه داده شده است و در آن کاربران با یک طراحی تخت و ساده مواجه هستند که طی بررسی‌های انجام شده هم حس لذت بخش‌تری را به کاربران القا می‌کند و هم استفاده آن‌ها از یک پروژه را ساده‌تر از سایر شیوه‌های طراحی می‌کند.

خلاقانه‌ترین بخش این نرم‌افزار هم به قابلیت طبقه‌بندی ایمیل‌ها یا (Bundle) اختصاص دارد که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با استفاده از فیلتر گذاری ایمیل‌های خود را دسته‌بندی کنید تا بتوانید مدیریت بهتری داشته باشید.

استفاده از این برنامه را به شما در صورتی توصیه می‌کنیم شما دارای یک حساب کاربری در جی‌میل باشید، چراکه اینباکس یک برنامه مدیریت ایمیل همگانی نیست و فقط امکان مدیریت ایمیل‌هایتان را بر روی سرویس جی‌میل فراهم آورده است.

این برنامه به صورت رایگان برای پلتفرم‌های اندروید و آی‌اواس در هردو مارکت پلی استور و اپ استور موجود می‌باشد.

دیدگاه ها

گوفی

کانال پیشنهادی برای شما
مشاهده همه