دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

افزودن قابلیت جدیدی به گوگل برای افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند

مجله خبری پانوشت
برچسب ها: ،  
۴۰۷۹ نمایش
منتشر شده در: یک سال پیش

یکی از رازهای موفقیت شرکت‌های بزرگ، افزودن قابلیت‌هایی برای جذب مخاطبان بیشتر است. در همین راستا شرکت گوگل، برای جذب مخاطبان بیشتر به اپلیکیشن گوگل مپ، قابلیت جدیدی را به نام «Wheelchair Accessible Entrance» ایجاد کرده که برای افراد معلول و به طور کل کسانی که از ویلچر استفاده می کنند می‌تواند بسیار مناسب باشد. این طرح جالب که توسط یکی از کارمندان گوگل به نام ریو آساکا با هدف حمایت بیشتر از افراد معلول و تشویق آن‌ها به استفاده از برنامه‌های این کمپانی صورت گرفته است ارائه شد.

با استفاده از این قابلیت، افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند می‌توانند در طی مسیر خود و یا هنگام رسیدن به یک ساختمان، با استفاده از گوگل‌مپ محل‌های مناسبی که برای عبور ویلچر تعبیه شده است را مشاهده کنند.

گوگل برای پشتیبانی از این قابلیت نیاز به یک بانک اطلاعاتی قوی دارد، در همین راستا آن‌ها قصد دارند از سازمان Weelmap که پایگاه داده‌ای در این راستا ایجاد کرده است استفاده کنند.

یکی دیگر از راه‌هایی که گوگل می‌خواهد از طریق آن این مشکل را حل کند استفاده از کمک‌های مردمی است، یعنی مردم با در اختیار گذاشتن اطلاعات خود می‌توانند به کامل شدن این طرح در شهرهای مختلف کمک کنند. در نتیجه ممکن است اجرایی شدن این طرح چند ماهی به طول بیانجامد.

دیدگاه ها