دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

معرفی بهترین قطعات موسیقی کلاسیک سال ۲۰۱۶ از نگاه منتقدین نیویورک تایمز (قسمت سوم)

۴۵۲ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

در این بخش از معرفی بهترین آلبوم‌های موسیقی کلاسیک سال 2016، نگاهی به 5 آلبوم منتخب این ژانر توسط یکی دیگر از منتقدین نیویورک تایمز با نام زاکاری ولف- Zachary woolfe می‌پردازیم.

11. نام قطعه/ Death and the Maiden
Patricia kopatchinskaja, St. Paul Chamber Orchestra
در این آلبوم برای باری دیگر پی به اجرای پراحساس و خلاقیت بی‌پایان Patricia Kopatchinskaja می‌بریم. اجرای هنرمندانه و باشکوه St. Paul Chamber Orchestra نیز وی را در این اثر هم‌راهی می‌کند. در این اثر تنظیمی جدید از کوآرتت Death and Maiden، اثر شوبرت ارائه شده‌است.


12. نام قطعه/ R. Nathaniel Dett: The Ordering of Moses
May Festival Chorus, Cincinnati Symphony Orchestra, James Conlon
در سال 1937 NBC 45 دقیقه از برنامه زنده رادیویی خود را به پخش این اوراتوریوی زیبا (ساخته موسیقیایی بزرگ برای اجرا به وسیله ارکستر، گروه کر و تکنوازان) اختصاص داد. این‌کار اعتراض گروه عظیمی از شنوندگان را به‌همراه داشت، زیرا بار اولی بود که قطعه‌ای کامل از آثار یک آهنگساز سیاهپوست از رادیو پخش می‌شد. Cincinnati May Festival مسئولیت این‌کار را برعهده‌گرفت. حال در این آلبوم شاهد اجرای زنده این قطعه توسط James Conlon با همراهی گرم و قوی ارکتستر سمفونی هستیم.


13. نام قطعه/ Haydn, Ligeti: Concertos and Capriccios
Shai Wosner, Danish National Symphony Orchestra, Nicholas Collon
این اثر ترکیبی شاد و سرزنده از موسیقی دو هنرمند اهل اروپای مرکزی، یعنی Haydn و Ligeti است. محور اصلی قطعه تک‌نوازی پر سروصدا و پیچیده پیانو است که توسط Shai Wosner اجرا می‌شود. Nicholas Collon نیز وی را در این اثر همراهی کرده‌است.


14. نام قطعه/ Meredith Monk: On Behalf of Nature
Meredith Monk & Vocal Ensemble
چند سال پیش مردیت مونک این قطعه را که ترکیبی از اجرای یکنواخت موسیقی به همراه آواز Portamento (فنی در اجرای موسیقی است که در آن نوازنده یا خواننده محدوده‌ای صوتی را به صورت سراندن و با گذر از همه بسامدهای آن اجرا می‌کند)، برای اولین بار در تئاتر موزیکال انتزاعی خود اجرا کرد. در حالی‌که روزبه‌روز شاهد بحرانی‌تر شدن شرایط آب و هوایی کره‌زمین هستیم، نسخه ضبط‌شده این اثر که «از جانب طبیعت» نام دارد، منتشر‌شده‌است.
https://www.youtube.com/watch?v=LjjPL-t9AYM15. نام قطعه/ The Stone People
Lisa Moore
این آلبوم ترکیب سه قطعه آکوستیک پیانو اثر John Luther Adam به‌همراه قطعه Among Red Mountains است که توسط Lisa Moor نواخته‌شده‌است. مور در اجرای خود به‌‌خوبی توانسته احساس موجود در سه‌گانه آدام را منتقل‌کند.

دیدگاه ها