دانلود اپلیکشن می‌بی‌نیم

دانلود

برنامه‌ی تلویزیونی "سیاره‌ی اپلیکیشن‌ها" به زودی از اپل موزیک + ویدیو

مجله خبری پانوشت
برچسب ها: ،  
۲۲۳۷۷ نمایش
منتشر شده در: دو سال پیش

تا چند سال پیش اینترنت و تلویزیون را دو حیطه‌ی جدا می‌دانستیم، کسانی‌ که به تکنولوژی و وب علاقه نداشتند، همیشه در برنامه‌های تلویزیونی، فرصت‌های خوبی را برای جدا شدن از این دنیای مجازی پیدا می‌کردند. اما این روزها دیگر اینطور نیست، تکنولوژی چنان با زندگی مردم گره خورده که راه فراری از آن وجود ندارد.

در همین راستا، اپل قرار است برنامه‌ی تلویزیونی "سیاره اپلیکیشن‌ها" را تهیه و پخش کند. این بار به جای خواننده‌ها و هنرمندان، قرار است توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها در چنین برنامه‌ای شرکت کنند و داوری شوند. هر توسعه دهنده‌، اپلیکیشن خود را ارائه می‌دهد و در طول برنامه، مردم با مشکلات و زندگی او آشنا می‌شوند و چالش‌های پیش روی این افراد را می‌شناسند.

داورهای این برنامه چهار فرد مشهور هستند که عبارتند از جسیکا آلبا، گوئینت پالترو، اینرچاک و Will.i.am؛ شخصا ترجیح می‌دادم که اپل از کسانی مثل مارک زاکربرگ استفاده کند، گرچه حتما زاکربرگ فرصت چنین برنامه‌هایی را ندارد و این مسائل برای او مثل یک شوخی است.

داوری هر اپلیکیشن چند مرحله دارد، اول از همه داوران باید ایده و برنامه‌ی ارائه شده را مفید و جالب بدانند، سپس هر داور تیم خود را انتخاب کرده و به آن‌ها در توسعه و آماده کردن اپلیکیشن، برای تبدیل شدن به طرحی که قابل سرمایه گذاری باشد، کمک خواهد کرد.

در آخرین مرحله، توسعه دهندگان در برابر سرمایه گذاران قرار خواهند گرفت. حالا نوبت سرمایه گذاران است که بهترین اپلیکیشن‌ها را انتخاب کرده و جایزه‌ای بزرگ را به طراح آن اختصاص دهند.

در کنار جایزه‌ی برنامه که میلیون‌ها دلار ارزش دارد، اپلیکیشن مذکور از سوی اپل، در بخش Featured apps در اپ استور قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان به این برنامه می‌توانند مسابقه‌ی "دنیای اپلیکیشن‌ها" را از اپل موزیک که از طریق اپل تی‌وی پخش می‌شود و قابل نصب بر روی آیفون، آیپد، پی‌سی و مک است، مشاهده کنند. هنوز زمان دقیق پخش این برنامه اعلام نشده، اما ادی کیو معاون ارشد اپل از پخش آن در فصل بهار خبر داده است.

با وجود اینکه اپل قصد دارد به زودی دوبرنامه‌ی "دنیای اپلیکیشن‌ها" و "Carpool Karaoke" را پخش کند، اما به هیچ عنوان نمی‌خواهد که به صورت گسترده در تلویزیون حضور داشته باشد، یا حداقل قصد ندارد رویه‌ای را که کمپانی‌های مشابه در پیش گرفته‌اند، دنبال کند.

وقتی به ادی کیو، پیشنهاد خرید یک استودیوی ساخت فیلم داده شد، کیو با رد آن پاسخ داد:

"هدف ما انجام فعالیت‌های خاص وفرهنگی است...تلویزیون زمینه‌ی خوبی برای فعالیت است و ما نیز با استفاده از اپل موزیک می‌توانیم بسیار در آن موفق باشیم و درحال حاضر وارد زمینه‌ای شده‌ایم که اولین و تنها مدعی آن هستیم ... پس اگر قرار باشد که ما نیز راه و روشی را که سایرین رفته‌اند دنبال کنیم، بله باید مانند آن‌ها عمل کنیم و حرف شما صحیح است، حتی بهتر است از کسانی که در این حوزه وارد هستند استفاده کنیم، چون آن‌ها بهتر از ما این کار را عملی خواهند کرد...اما هدف ما انجام امور به روش خاصی است که در آن از پلتفرم‌های اپل استفاده شود و همچنین اپل بتواند با استفاده از آن، زمینه‌ای برای ارتقا فرهنگ مردم باشد..."

قطعا همین تفکر است که اپل را به اینجا رسانده! نظر شما چیست؟ آیا ادی کیو درست می‌گوید؟ به راستی تا کی باید راه‌های رفته را تقلید کرد؟ پس چه زمانی قرار است راه خود را بسازیم؟ آیا برنامه‌ی "سیاره‌ی اپلیکیشن‌ها" موفق خواهد شد؟

باید منتظر ماند و دید!

دیدگاه ها